windows xp shqip

Go down

windows xp shqip

Post  Administratori on Sat Jan 12, 2008 4:04 am

Tung,
Per me ba Windows XP shqip duhet me marr programin:
Qe linku http://rapidshare.de/files/5271710/LIPSetup.msi.html
(ose nese nuk bon ky link, shko te: rapidshare.de/users/XHX0NB edhe e ki passin: khg)
1.Shko ktu edhe preke Free
(Programi e ka emnin LIPSetup.msi)
2.Pas nja 20-30 sec, ne fund te faqes del Download:LIPSetup.msi
3.Kliko ne to dhe kryhet puna
-------------------
Nese e ki kopjen pirat (si krejt na), kryej edhe kta hapa, per me ja ndrru CD-Key:
1. Downlodo programin Magical Jellybean Keyfinder prej
http://www.magicaljellybean.com/keyfinder.shtml
2. Qile qat program edhe ekzekuto
3. Aj ta qet CD-Key qi e ki momental
4. Shko te Options > Change Windows Key
5.Shkruja qit Serial (seriali qi e kom edhe une):
F6RYP-FTJ4T-YFR3W-W6DJD-VCDPW
6. Tani provo me instalu LIPS
Nese nuk bon, me siguru duhet me pas te verifikum kopjen si Microsoft Genuine, bonja kshtu:
7. Shko te Start>windows Update
8.Edhe kur te kryhet aj procesi automatik veq selekto naj update te vogel edhe bonja Install Update.
Windowsi automatikisht e kshyr a e ki CD-Keying origjinal edhe ndrron diqka ne kompjuterin tone qe i kallzon programeve tjera qi osht origjinal.
Pasi te instalohet Update ristarto kompjuterin dhe provo me instalu LIPS apet.
---

headsh0t.13@gmail.com
avatar
Administratori
Admin

Posts : 7
Join date : 2008-01-11
Location : **•.¸ ¸.•*¸.•**•.¸ ¸.•*¸.•*¸ArDiTi**•.¸ ¸.•*¸.•**•.¸ ¸.•*¸.•*

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum